ВШАНУЄМО світлу ПАМ'ЯТЬ невинних жертв радянського терору...
27-02-2015

 

Список осіб з України, розстріляних у Сандармоху з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року...
Сандармох є місцем масового розстрілу 1111 в'язнів так званого «Першого соловецького етапу». Серед них — видатні майстри культури, інтелігенція, вчені, державні діячі, священнослужителі з України та багатьох республік екс-СРСР.

У цьому списку наведено українців і вихідців з України, які відбували покарання в Соловецькому таборі та були розстріляні у період з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року під Медвежегорськом (містечко в теперішній Республіці Карелія на березі Онежського озера, адміністративний центр будівництва Біломоро-Балтійського каналу).

Усі розстріляні були пізніше реабілітовані й визнані жертвами сталінського терору.

Перший список був наведений на сторінках газети «День» у рамках року «Списку Сандармоху», проголошеного газетою в 2012 році з нагоди 75 річниці Соловецьких розстрілів.

Окрім коротких біографічних даних у списку наводяться номери архівних справ усіх згаданих тут осіб та архіви, в яких ці справи зберігаються.

Другий список був наведений на сторінках "Радіо Свобода" публіцистом і дослідником Сергієм Шевченком. Усі прізвища й біографічні відомості взято зі «Списків Сандармоху», а також з інших архівних матеріалів, опублікованих у 2-томному науково-документальному виданні «Остання адреса. Розстріли соловецьких в'язнів з України у 1937–1938 роках», що побачило світ 2003 року в Києві з ініціативи та під егідою Служби безпеки України й Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України.

27.02.15
Наполните каждое мгновение жизни ЛЮБОВЬЮ и СЧАСТЬЕМ!

 У меня — твоя фамилия,
у тебя — моя душа.
На ладонях судеб линия
стала общей, не спеша.
У меня — твоя бессонница,
у тебя — мои мечты.
Я тебе — жена, любовница

детальніше
27.02.15
З листа невідомому солдату

 Привіт, мій любий, невідомий Хтось.
Тобі там як, у цю важку хвилину?
Ми не програємо! Чужим, то лиш здалось!
Не продаємо свою волю й батьківщину!
Привіт, герою! Як нам помогти?
У нас нема ні зброї, ані сили...

детальніше
27.02.15
Маразм продовжується і набирає обертів.Не крымчане, а путинославцы.

 Госдума рассмотрит вопрос о переименовании Симферополя в Путинославль
На днях в Госдуме пройдет рассмотрение нового законопроекта, о переименовании города-герою Симферополя в Путинославль, а также будет рассмотрено предложение переименовать одну из площадей в Москве в площадь имени Владимира Владимировича Путина с установкой на ней 187 метровой статуи президента России. Открытие памятника планируется приурочить к празднованию дня 70-летия Великой Победы России во Второй Отечественной войне.

детальніше
26.02.15
США влаштували парад на кордоні з Росією - перспективи Вови сумні !!

 Цікаве дійство вчора відбулося в прикордонному естонському місті Нарва. Справа в тому, що там пройшов парад американської військової техніки і піхотинців, приурочений до Дня незалежності Естонії. Причому парад мав радше символічний окрас, ніж мав на увазі під собою спробу налякати російського ведмедя. Проте ... Ми стали свідками геополітичної гри, причому гри на нервах країни, що відчуває серйозний Постимпериалистическая синдром, замішаний на параноїдальній ідеї реваншизму. А тому, солдати з Другого кавалерійського полку армії США, перекинутого в січні в країни Прибалтики з Німеччини в рамках операції Atlantic Resolvе, що пройшли строєм по Нарві, стали серйозним "подразником"запаленнного розуму, що засів у кремлівському кабінеті.

детальніше
25.02.15
Хитрий оскал цінової вакханалії
 Чи не основний показник кризи – наші зарплати. Перераховуючи її зарплату у долари за нинішнім курсом, який зріс більш як вчетверо, стає зрозуміло, що доведеться, навіть, не жити, а виживати. Якщо людина отримує 1500-2000 гривень зарплати, то. в перерахунку на долар, отримує 50-70 «зелених».
детальніше
25.02.15
На передову передали патріотичне сало "ПТН Капут" (ФОТОФАКТ)
 Дніпропетровські волонтери передали бійцям на передову сало в незвичайній обгортці

Відповідні фото на своїй сторінці ВКонтакте виклала відомий дніпропетровський волонтер Анна Павловська, пише Еспресо.TV.

"Продовжую дивуватися нашим працьовитим, спритним і винахідливим патріотам. Таку "ковбасу" завтра наші хлопці отримають на передовій. Сало з часничком, да на чорний хлібець, на морозі - еееххх смакота!", - написала Павловська.
детальніше
25.02.15
В районній державній адміністрації обговорили виконання Закону України «Про очищення влади»

З метою обговорення важливих аспектів діяльності в роботі державних службовців голова районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук провів зустріч з працівниками відділів та управлінь райдержадміністрації. Питання, що були розглянуті, стосувалися виконання Закону України «Про очищення влади» та проходження відповідних перевірок. Зокрема, Ярослав Скуматчук акцентував увагу на тому, що вже з березня «очищення влади» проходитимуть всі начальники відділів та управлінь райдержадміністрації. Щодо спеціалістів, то їх ця процедура чекає з червня 2015 року.

детальніше
25.02.15
Ще один автомобіль для бійців в зоні АТО придбала громада Верховинщини

Жителі Верховинщини продовжують допомагати військовослужбовцям, які нині перебувають на захисті територіальної цілісності України. Продукти харчування і речі особистої гігієни, спеціалізований одяг і обладнання, маскувальні сітки, а найважливіше – це автомобілі – саме таку підтримку отримують військові від своїх земляків.

детальніше
25.02.15
У Порошенка допустили відставку Гонтаревої на найближчому засіданні Ради
 В "Блоці Петра Порошенко" допускають, що питання відставки голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої може розглядатися вже на найближчому засіданні Верховної Ради

Про це заявив народний депутат від фракції Олексій Савченко, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-служба Блоку Петра Порошенка.
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: