Навіщо бути учасниками розповсюдження слухів і чиїхось видумок? Про все можна дізнатися на радіо «Гуцульська столиця» безпосередньо від перших керівників району в програмі «Із перших уст».
29-09-2017

 

Радіопрограма «Із перших уст» - це щотижневі зустрічі з першими особами представницької та виконавчої влади району, відвертий діалог про наболілі питання життєдіяльності жителів нашого краю, роз’яснення рішень і дій органів влади за період, що минув і основні напрямки вирішення злободенних питань сьогодення. 
     Навіщо бути учасниками розповсюдження слухів і чиїхось видумок?  Про все можна дізнатися на радіо «Гуцульська столиця» безпосередньо від перших керівників району в програмі «Із перших уст». 
     Перший випуск програми в суботу, 30 вересня о 18 годині з повтором в неділю, 1 жовтня о 15 годині та о 21.10.
 

28.09.17
Гуцульські традиції не забуваються віками(ВІДЕО)

За особливим гуцульським звичаєм в Івано-Франківську вбирали наречену, інформують Вікна. 
Обряд привезли із самого серця Карпат - Верховинщини. Як зазначають тамтешні весільні фахівці, у горах традиції не забуваються віками.
У ролі нареченої 15-річна дівчина, яка готова три години терпіти наряджання. Дівчина запевняє, що заміж виходитиме лише за гуцульським звичаєм. Відповідний одяг дівчині дістався у спадок ще від прабабусі.
Цікаво, що кожен елемент одягу має символічне значення. Процес вбирання відбувається під супровід гуцульських співанок.Заможну наречену на Верховинщині колись можна було впізнати по згарді. Цю прикрасу виготовляли із австрійських та польських монет. Дарувати чужому її не можна було, а лише передавати в спадщину.
детальніше
28.09.17
У Косівському музеї провели чайну церемонію

У Косові провели чайну церемонію. Ця подія відбулась в Музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини під час презентації косівського сайту «МапаКосів».Такі відвідини музею залишили безліч позитивних емоцій косівчанам, а музейним працівникам ще й можливість посмакувати отриманим в подарунок якісним зеленим чаєм.

детальніше
27.09.17
Шановні Верховинці!

Запрошую учасників бойових дій та патріотів України до дієвої співпраці щодо комплектування військових частин та підрозділів ВДВ (Високомобільних десантних військ), спецпризначенців (Сил Спеціальних Операцій) та морської піхоти чоловіками готовими не словами, а конкретними діями захистити український народ, державну незалежність, та територіальну цілісність і європейський вибір українців.
 
детальніше
27.09.17
На Косівщині школярі відновлюють забуте мистецтво (ВІДЕО)

 Селище Кути здавна було центром керамічного виробництва, де існувала потужна школа гончарного промислу. Однак цей мистецький осередок занепав; зараз залишилося лише трохи зразків керамічних виробів, які, за словами фахівців, мають неповторне обличчя.Кому ж, як не підростаючому поколінню, відновлювати забуті традиції? Тому у творчих майстернях художньої школи вже кілька місяців навчають традиційній орнаментиці кутської кераміки, пишуть Версії з посиланням на  ТРК “Карпати”.

детальніше
27.09.17
В Карпатах зніматимуть зимову казку про середньовічне містечко

 Кінокомпанія "Казка Продакшн" спільно з курортом "Буковель" проводять кастинг для зйомок фільму-казки "Тільки Диво".Про це повідомляє прес-служба ТК "Буковель".У ТК "Буковель", в приміщенні розважального центру "Бука", з 30.09.17 р. до 03.10.17 р. відбудеться кастинг та кінопроби для зйомок художнього костюмованого фільму-фентезі "Тільки Диво". Зйомки фільму відбуватимуться у 2017- 2018 роках на території ТК "Буковель", де постануть декорації казкового середньовічного містечка."Тільки Диво" – це масштабне видовищне зимове фентезі, яке пропагує сімейні цінності, красу та любов.

детальніше
26.09.17
Якщо не фінансово, то хоч неупереджено

Наша гуцульська земля і люди, які живуть на цій землі, – найкращі у світі, але чомусь так сталося, що ці люди, такі завзяті й талановиті, не можуть жити нормально, використовуючи плоди своєї праці собі на благо. Чому це так? Відповідей на це запитання буде багато, і всі вони, в тій чи іншій мірі, міститимуть у собі якесь пояснення. Але, на мій погляд, очевидним є те, що наша влада знизу до верху не дуже має бажання проявляти якесь зацікавлення у змінах на краще. Річ у цій статті піде про Красницьку громаду, яка, насправді, багато на що заслуговує, 
але нічого майже не отримує.
 
детальніше
26.09.17
Топ-15 Найкращих українських новинок!"Гуцульська Столиця"107.4FM Вересень 2017+Відео

15  LatexFauna - Лайм
14  Аня  Добриднєва -Між Нами
13  Arturro Mass - Тримай мою руку
12  Nazar FRANK - До Неба
11  O.Torvald - L.V.
10  Zavala and Kondurakiy - Літо
09  Аркадій Войтюк - I  love You
08  Сергій Бабкін - Де  Би  Я
 
детальніше
26.09.17
У неділю, 24 вересня на площі Ринок відбувся фестиваль «День Верховинщини в м. Івано-Франківську».

На площі Ринок була розгорнута святкова виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного гуцульського мистецтва. А туристичні садиби пропонували  франківцям тури вихідного дня і запрошували усіх бажаючих на відпочинок до столиці Гуцульщини – Верховини. 
На фестивалі  діяла гуцульська кухня та видовищні майстер-класи зі вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.
 
детальніше
25.09.17
«Криворівня» – книга під такою назвою днями побачила світ у верховинському видавництві «Гуцульщина».

«Криворівня» –
книга під такою назвою  днями побачила світ 
у верховинському видавництві «Гуцульщина». 
Її автор – Василь Зеленчук, заступник директора 
Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Грушевського
 
Видання складається із трьох розділів: «Освіта і вчительство», «Культурна спадщина» та «Сільська медицина», і щедро проілюстроване світлинами із архіву автора.
– Ідея написати книжку про Криворівню виникла десь у 1995 році, – зізнається Василь Миколайович. – Відтоді я збирав матеріали, спогади, фотографії.
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: