Фактор «Лабуха»
11-10-2014

  

 

Зараз на Сході України мало б діяти перемир’я і хоча це перемир’я з «шоколадним» присмаком, все одно там щодня  гинуть наші справжні патріоти. Та, звичайно, ніхто з наших людей не буде йти всупереч своєї долі.  Життя у нас одне  і треба одружуватись, створювати сім’ї, народжувати дітей. І цей щасливий день в житті кожної людини є невід’ємною його часткою. Так, побувавши на останніх 6-ти весіллях, побачив все ж таки небайдужість, розуміння ситуації, усвідомлення відповідальності, бачення та сприйняття реальності українського сьогодення. Уже немає того шику, фонтанів самогонки, феєрверків, дурнуватих непристойних конкурсів. Тепер усе набагато простіше, бо в країні зараз не до таких веселощів.

Але залишається на наших весіллях один незрозумілий фактор – це фактор «лабуха». Зараз, коли на нашій землі клятий москаль натирає мозолі, ми в рідній нам усім Гуцульщині на наших же весіллях танцюємо під його пісні та музику, під пісні тих, хто палко підтримує «московське х**ло». А це і Стас Міхайлов, Михайло Шуфутинський, Микола Басков та ін.. Існує зараз багато нових весільних українських пісень, та ми чомусь знову стрибаємо під «Морячку», «Часики», «Букет из белых роз» і довбану «Шарманку», яка вже в печінках сидить. Деякі наші весільні капели тупо заробляють гроші, маючи теку з текстами пісень усієї цієї «компашки»,  не перебираючи, співають та грають усе підряд аж до ранку, бо їм байдуже, що співати, кому співати, коли співати.

Чомусь матері молодої здебільшого співають не красиву українську  «Дякую тобі, мамо», а постійно  кацапську  «Тёща моя» - маразм якийсь, а однокласникам – не українську, наприклад,  «Дівчина з мого класу», а майже завжди «Детство» Юри Шатунова. Звичайно, не всі наші весільні капели так поводяться, але все ж таки їхня більшість не змінює свій репертуар роками. І здебільшого цей репертуар так званих наших сусідів зі Сходу. Виглядає це так:  красивий, здоровенний мужик в гуцульській убирі десь у Бережниці бере в руки мікрофон і починає співати «Ну вот і всьо, ну вот і всьо, я ухожу із твоєй жізні», а жіночки, сидячи на лавочці, чітко відбивають ритм постолами по підлозі данцовні – чесне слово, клоунада якась. Усе це в мить перетворює наших хлопців музикантів на таких собі весільних сепаратистів, а їхню програму на ціле «Лабух-шоу».

Я нічого не маю проти російської музики, у мене багато  колег серед музикантів, я просто не поважаю тих діячів культури Росії, які відверто підтримують політику    «кремлівської путани». Скажу чесно, коли гуцули в своєму національному одязі виконують усю цю російську попсу, то виглядає це дійсно дико і дуже-дуже кумедно.

Щиро хочеться, щоб ми шанували свою українську пісню, цінували свої найкращі події та моменти в житті, не перетворювали їх на циркові вистави, поважали свою унікальність, свої традиції, свою етнічність та культуру.Особливо зараз в такий не простий для нашої країни час. Слава Україні! Олег Гапчук 

 

Топ 15 Весільних українських пісень за версією районного радіомовлення «Вісті Верховини 101.7 FM».

15 Андрій Бема «Твої очі…»

14 СВ «Я Люблю Твої Уста»

13 Будьмо «Я Тебе чекаю»

12 Ірина Зінковська «Заграва»

11 Володимир Сірант «А я Люблю Тебе, Таку як Є»

10 Роман Скорпіон «Поцілую»

09 Юрій Гаврилюк « Піду я в Полонину»

08 Наша Забава «Я Тебе Люблю Донечко»

07 Іван Николюк «Все одно моя»

06 Перевесло « Ти Сонце в Небі»

05 Андрій Князь «Дякую Тобі Мамо»

04 Цвіт Кульбаби «Кучері»

03 Михайло Березуцький «Дівчина з Сусіднього Села»

02 Ігор Нетлюх «Кохання знак»

01 Степан Вовкун «Наречена» 

10.10.14
Бог почув батьківські молитви

4 жовтня село Полянки облетіла гарна звістка: із зони АТО повертаються два юнаки – жителі села: сержант Мірлан Айдарбеков та рядовий Ілля Данилюк, які з травня перебували у найгарячіших точках України.

детальніше
10.10.14
Презентовано унікальні гуцульські видання

У читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація одразу двох непересічних книг на гуцульську тематику: «Заворожений світ» Михайла Ломацького та «Гуцульська спадщина» Івана Сеньківа. Перед присутніми виступили і, власне,  ознайомили з авторами і змістом видань видавець зі Львова, редактор журналу «Ґражда» Олександр Масляник і член НСЖУ та редколегії журналу «Гуцульщина», відповідальний секретар редакції газети «Верховинські вісті» Роман Клим.

детальніше
10.10.14
Ільцівський калейдоскоп

«Ми знову відчули себе частинкою шкільної родини», – із вдячністю за подаровані хвилини радості кажуть вчителі-пенсіонери Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст., яких запросили до рідної альма-матер. На адресу гостей линули теплі слова, звучали пісні та поезії у виконанні нинішніх вихованців та педагогів.

детальніше
06.10.14
Українським військовим спростять процедуру надання статусу учасника АТО

Про це сьогодні на прес-конференції заявив перший заступник командуючого Нацгвардії України, генерал-лейтенант Олександр  Кривенко, передає кореспондент Еспресо.TV

Він зазначив, що є відповідна постанова Кабміну про надання статусу, і створена міжвідомча комісія з цих питань.

детальніше
30.09.14
Визначення обсягу круглих стогів+Таблиця

 Для визначення їх обсягу потрібно вимірювати окружність (умовно позначимо літерою С) і перекидання (П). Окружність стоги вимірюється у землі. Якщо стіг до основи звужений, окружність його треба вимірювати біля основи, а потім в найширшій його частині. Обидва виміру складають разом і ділять на два. Перекидка через вершину стоги вимірюється двічі під прямим кутом, отримані результати промірів складають і суму ділять на два. 

 

детальніше
30.09.14
Три українські книги увійшли в топ-250 найкращих дитячих видань у світі

 Книги «Хто зробить сніг» Тараса та Мар'яни Прохасько, «Із життя хитрих слів» Романа Скиби та «Лісова пісня» в оформленні Поліни Дорошенко потрапили до престижного каталогу світової дитячої літератури White Ravens 2014.

«Хто зробив сніг» вийшла у «Видавництві Старого Лева» в 2013 році. Книга стала дебютом Тараса Прохаська в дитячій літературі, а для Мар'яни — першим досвідом ілюстрування. Це казка про сім'ю кротів, про дружбу, взаємодопомогу, турботу і домашній затишок.

 

детальніше
22.09.14
Новий трек "Спогади"набирає обертів

Спогади – це лірична реп-балада в якій можна почути реальну історію однієї закоханої пари, а ще про те, як один необдуманий вчинок перевертає світ догори дригом . Текст пісні написав наш земляк кореспондент районного радіомовлення «Вісті Верховини» Олег Гапчук  музика та Виконання молодий  і амбітний співак Роман Веретільник з Вінниці відомий за композицією цього літа (А то війна)

детальніше
18.09.14
Ільцівська школа відроджується

Із приходом нового керівництва в школа починає жити по-новому. Тут зроблено вже багато добрих справ. Зупинимось на таких фактах (фотодоказ).

Знову відкрито дорогу до дитячого садка «Квітка Карпат», який функціонує поряд зі школою. Свого часу попередня директорка наказала повністю перегородити проїзд та територію високим парканом, чим створила великі незручності як для проходу до дитячого садка батьків із дітьми, так і для підвозу продуктів харчування та дров.

детальніше
17.09.14
Представлено шрифт на основі почерку Шевченка

9 вересня презентували унікальний шрифт, в основу якого ліг почерк Тараса Шевченка. Проект «Kobzar KS» створила група експертів з каліграфії за підтримки компанії «Київстар» та Міністерства культури України. 

 

детальніше
Обласні новини
17.08
Другий Спас - Яблучний

 19 серпня Преображення Господнє 

15.08
День археолога

14.08
Перший Спас — Маковея

вологість:

тиск:

вітер: